Projekte “Kazlų Rūdos bendruomeniniai šeimos namai” bus pradėta teikti nauja paslauga – asmeninis asistentas

Nuo 2019 metų planuojama pradėti projekte teikti dar vieną paslaugą Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams. Tai – asmeninis asistentas. Tokiu būdu namų ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant) individualiai asmeniui bus teikiama pagalba, padedanti įgalinti jo savarankiškumą ir užtikrinanti svarbiausias jo gyvybinės veiklos funkcijas.

Projekte “Kazlų Rūdos bendruomeniniai šeimos namai” bus pradėta teikti nauja paslauga – asmeninis asistentas. Viešoji įstaiga “Pažangos projektai” yra projekto “Kazlų Rūdos bendruomeniniai šeimos namai” partneris. Įgyvendinant projektą, Viešoji įstaiga “Pažangos projektai” atsakinga už:

-           Paslaugų “Psichologinė pagalba” šeimai teikimą.

-           Paslaugų “Pozityvios tėvystės mokymai” šeimai teikimą.

-           Paslaugų “Mediacijos paslaugos” šeimai teikimas. Mediacija – tai savanoriška konfidencialaus pobūdžio ginčų sprendimo procedūra, kurioje nepriklausomas nešališkas asmuo- mediatorius- padeda besiginčijantiems pasiekti priimtiną ginčo sprendimą. Mediacijos paslaugos nuo projekto pradžios buvo suteiktos daugiau nei 30 atvejų ir jų populiarumas auga, žmonės įvertina tokių paslaugų naudą ir džiaugiasi taupydami lėšas ir laiką sprendžiant ginčus ir konfliktus.

Pagrindinis mediatoriaus tikslas - padėti šalims derybose susitarti taikiai. Jis suteikia dialogui naują bendravimo impulsą, kurio nebūna, kai šalys derasi pačios arba per atstovus. Mediatorius nepriima sprendimo dėl ginčo baigties ir nėra vienos iš šalių atstovas. Mediatorius - tai nepriklausomas, nešališkas trečias asmuo.

Mediacijos proceso metu derybų šalys gali rasti greitesnį ginčo sprendimo būdą, kurį jos pasirenka pačios pagal savo poreikius, galimybes ir susiklosčiusias aplinkybes. Tai leidžia sutaupyti laiko, išsaugoti santykius, atrasti alternatyvius kilusio ginčo sprendimų būdus.

Nuo 2019 metų planuojama pradėti projekte teikti dar vieną paslaugą Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams. Tai – asmeninis asistentas. Tokiu būdu namų ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant) individualiai asmeniui bus teikiama pagalba, padedanti įgalinti jo savarankiškumą ir užtikrinanti svarbiausias jo gyvybinės veiklos funkcijas (asmens higiena, mityba, judėjimas / mobilumas, socialiniai santykiai ir aplinka).

Projektą “Kazlų Rūdos bendruomeniniai šeimos namai” įgyvendina Kazlų Rūdos savivaldybės administracija. Projektas Nr. 08.4.1-ESFA-V-416-07-0003, finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis pagal priemonę “Kompleksinės paslaugos šeimai”, pradėtas įgyvendinti 2017 m. birželio mėnesį ir bus įgyvendinamas 48 mėnesius.

Projekto tikslas – sudaryti sąlygas Kazlų Rūdos savivaldybėje gyvenančioms šeimoms ir vaikams gauti kompleksines paslaugas savivaldybės teritorijoje, stiprinti tėvystės įgūdžius ir gerinant vaikų ir šeimų emocinę būseną.

Visos paslaugos teikiamos nemokamai, tereikia išdrįsti ir kreiptis telefonais: 8 616 24112 ir 8 698 73990. Susisiekti galite ir elektroniniu paštu adresu Neringa@pazangosprojektai.lt.